עיצוב ופיסול עם מכונות וחומר

השלב הבא של המהפכה התעשייתית הגיע. מכונות שעד לפני כמה שנים היו בגדר מדע בדיוני – כמו מדפסת התלת־מימד ומכונת חיתוך באמצעות לייזר – הופכות להיות יותר ויותר נפוצות ושגרתיות. 

הקורס ״הסדנה של העכשיו״ עם דוד לוקרד כולל שנים־עשר מפגשים אשר מתמקדים בחותך הלייזר ובמדפסות התלת מימד שבסדנה של מוסררה. במהלך הקורס נעבוד הרבה עם הידיים ועם המחשב במקביל – נלמד להפעיל את התוכנות וכלי העיצוב הדיגיטלים הרלוונטיים (Illustrator, blender); נעבוד עם חומרים כמו עץ, נייר ופלסטיק; ונתמקד בייצור של מנגנונים וחפצים מעוצבים אחרים. 

הקורס לא דורש ידע מקדים, והוא יקנה למשתתפיו סקירה של תהליכים שונים דרכם ניתן לפתח רעיון לאובייקט ולהפוך אותו למציאות בעזרת כלי ייצור תעשייתיים. בעזרת תרגילים יצירתיים המשתתפים יפתחו את שפתם האישית והאסתטית וילמדו ליישם אותה בעזרת מספר מכונות. המפגשים האחרונים יוקדשו לביצוע של תרגיל סופי, המביא לידי ביטוי את כלל האספקטים שנלמדו. 

לטובת הקורס נדרש להצטייד במחשב נייד.

אודות המנחה

דוד לוקרד מנהל את סדנת האינטראקציה של מוסררה, ומרצה למלאכות ותכנות. בעל רקע באמנות ובעיתונאות, עם תואר שני באוניברסיטת ניו יורק בתכנית ITP לתקשורת אינטראקטיבית, שם עבד כעמית מחקר והקים וניהל את כתב העת האקדמי המחלקתי adjacent. מפתח תכנים עבור בית הספר לילדים מאושפזים של הדסה עין כרם.

תחילת הקורס ↜ 29.02.2024

12 מפגשים – ימי חמישי בשעות 19:00-17:30

מפגש אחרון ב-13.6.2024

בתאריכים 25.4, 2.5 (פסח) ובתאריכים 23.5, 30.5 – לא יתקיימו מפגשים

עלות הקורס

2100 ₪

מס׳ המקומות מוגבל

ההרשמה לקורס הסתיימה

שאלות או תהיות לגבי ההרשמה לקורס?