מסע צילום ביוגרפי
מנחה | רונה יפמן

קורס מחלקתי המערב סטודנטים מכל שנות הלימוד, מורים ומרצים אורחים.

הקורס מסע ביוגרפי, נע בין התכנסות להתרחבות, בין הפרטי לציבורי. מעגלי העבודה יתחילו ממיפוי ביוגרפי אישי של כל אחד מהמשתתפים/ות ובהדרגה יתרחבו להתנסויות צילומיות בסביבות ציבוריות ופחות מוכרות אשר יעשירו את המשתתפים  במגוון התנסויות והכרויות. הקורס מתחלק לשני סמסטרים שונים בהרכבם. סמסטר א': פורמט של מפגשים שבועיים, הרצאות, תרגילים ומשובים כיתתיים בשילוב פגישות עם צלמים/ות אורחים העוסקים בביוגרפיה באופנים שונים כנקודת מוצא אישית או פוליטית בעבודתם. סמסטר ב: לאחר שנעשה מיפוי ביוגרפי של משתתפי הקורס, נתכנן מספר נסיעות  ליעדים  שונים ברחבי הארץ של צילום ואיסוף חומרים, במהלך הסמסטר נפגש ליום שיתוף חומרים ועריכה ונעבוד לקראת מיני תערוכה במחלקה אשר יוצגו בה מחברות המסע של כל אחד/ת ומספר תצלומים מוגדלים נבחרים מתוך החומרים. במהלך הקורס תינתן אפשרות לשיתופי פעולה שונים, לעבודה בצוותים או יחידנית.

מהעולם לרעיון ומרעיון לצילום
מנחה | מיכל בראור 

בקורס נבחן את הרגעים השונים דרכם אנו חולפים בתהליך יצירתה של עבודה חדשה – מרגע ההשראה, דרך חידודו של רעיון ועד להוצאתו לפועל בצורה הטובה ביותר.
בתוך כך נחשוב על הצילום ועל העיבוד הדיגיטלי המתלווה אליו כעל כלי מחשבה, פרשנות של מחשבות, מסרים, אידיאולוגיות, זהויות ורגשות. השעורים בקורס יורכבו מהרצאות תיאורטיות ודיונים לפי נושאים, לצד ניתוח של עבודות הסטודנטים, עבודה משותפת במעבדה הדיגיטלית ועוד.
הקורס יתבסס על הנחייה וליווי אישי במסגרת קבוצתית. בסוף כל שעור הסטודנטים יקבלו תרגיל מחשבתי-צילומי שעליו יעבדו מחוץ למסגרת השיעור, ועליו נתבונן בשיעור העוקב. מתוך תרגילים אלו, יצאו הסטודנטים ליצירה של פרויקט רחב יותר.

אינטראקטיב בסביבה דיגיטלית
מנחה | איתי נדב 

הצילום בעידן הדיגיטלי עבר שינויים גדולים ופרץ החוצה מגבולות חדר החושך, הנייר הכימי והגלריה. השינויים הללו באים לידי ביטוי כבר בשלב ביצוע הפעולה הצילומית, דרך אמצעי הטיפול והעריכה בדימוי וכלה בשלב התצוגה.
בקורס נכיר את סביבת העבודה הזמינה לצלם-יוצר בעידן הדיגיטלי, החל מהתוכנות לארגון ועריכה ועד לאפשרויות הזמינות לתצוגה וחשיפה ברשת, מתוך הבנה בסיסית כי למרות הדמוקרטיזציה של הצילום קיים הצורך במקצוענות בתחום.

סטודיו ממשיכים | Staged Photography
מנחה | רם ברכה 

קורס סטודיו שבין יתר מטרותיו , חידוד האחריות והקשר שבין כוונות ומחשבות לבין בחירת כלים ,אופני צילום, ופרזנטציה . בשיעורים הראשונים יבחנו יכולותיהן הטכניות של הסטודנטים ויוקדש זמן להשלמת ידע. במהלך הקורס יתנסו הסטודנטים גם בצילום במצלמות טכניות 4×5.

מקום זה שאינו אחד - הפוטושופ ככלי רעיוני
מנחה | דוריאן גוטליב

הקורס יאפשר לסטודנטים להעמיק בכלים המתקדמים של תוכנת הפוטושופ ובסביבת העבודה הדיגיטלית. לצד התמקצעות טכנית, יפתחו הסטודנטים גוף עבודה רעיוני לאורך תקופה ממושכת. הנושא המרכזי של הקורס יעסוק במונח מקום. ננסה לעמוד על המשמעות שלו בעידן הדיגיטלי ונפתח עמדה חזותית ואישית ברורה בנושא. בקורס נקרא מאמרים בנושאים כמו: מקום, זמן ואמת. נבחן את שדה הצילום לאור השינויים הדיגיטלים ונחפש מקורות השראה שאינם רק מעולם הצילום. כמו כן נעסוק בשאלות של בחירת פורמט הדפסה, סוג הדף, גודל הדף ונושאים רבים אחרים. בסוף השנה תתקיים בתוך הקורס סדנת הדפסות.

הסדנה לצילום תיעודי
מנחה | יעקב ישראל

בסדנה נעסוק בהבנת משמעות המונח "תיעודי" בקונטקסט עכשווי. במהלך השיעורים נערוך הכרות עם ההיסטוריה של הז׳אנר במטרה להבין כיצד המושג "צילום תיעודי" התפתח וכיצד הוא נתפס כיום. נצפה ונדון בחומרים שעוסקים במושג "מציאות" ונכיר צלמים שמתחו את גבולותיו של הצילום התיעודי ופיתחו דרכו אופן ראייה וביטוי ייחודי. הסטודנטים יתנסו בבניית גוף עבודה העוסק בנושאים חברתיים/פוליטיים, תוך יצירת מבט הפונה החוצה אל העולם, נקיטת עמדה כלפי המציאות והטלת ספק ב"אמת" הצילומית. כחלק מהקורס נצא לצילומים ביחד בירושלים.

לייט רום , סרטון אינטראקטיבי ובניית אתר
מנחה | איתי נדב

הסטודנטים ילמדו את התוכנה לייט רום כדי להשלים את סביבת העבודה הדיגיטלית, ויתנסו בהכנת ספר דיגיטלי. כמו כן ילמדו את הפלטפורמות השונות לבניית אתר אישי ויבנו לעצמם אתר שיציג את עבודותיהם על אחת הפלטפורמות. האתר יכיל טקסטים שכתבו, עבודות וידיאו, תצלומים, תיעוד תערוכות שיצרו, חומרים וירטואלים ועבודות סאונד ופיסול בהם התנסו . האתר יבנה תוך מודעות לבחירות האישיות של הסטודנט (צילום אמנות, צילום דיוקן, צילום אופנה ועוד). עוד יתנסו בהכנת סרטון אינטראקטיבי.