שיר טיפוס | טקסטים פואטיים על מדרגות מוסררה | 15.5.2023

15.5.23
אמנים.יות
שחר מריו מרדכי (משקעים)
עורכת ומנחה: לאה קליבנוף-רון
אירועים בתערוכה

ביום רביעי 31.5.23 , בשעה 20:00,נארח לשיחה, שירה ויין , את המשורר שחר-מריו מרדכי. מנחה: לאה קליבנוף-רון. האירוע יתקיים במסגרת פסטיבל מוסררה מיקס.

בערב פתיחת התערוכות בגלריה לאמנות של מוסררה, יעלו על פני אחת-עשרה המדרגות המובילות לבית-הספר,  טקסטים פואטיים מתחלפים מאת משוררים ומשוררות שהוציאו לאחרונה ספר שירה. את השירים יהיה ניתן לשמוע גם בקולם של המשוררים, בלחיצת כפתור.

סביב השקת הטקסט ייערך ערב שבו יקראו המשוררים.ות מספרם החדש. בתום השנה תצא לאור חוברת המסכמת את מהלך השירה על המדרגות.

בחודש מרץ 23, התארחה על מדרגות מוסררה, המשוררת הראשונה במיזם-  רוני אלדד, עם השיר "פרוזדור".  מתאריך -15.5.23, יתארח על מדרגות מוסררה המשורר שחר-מריו מרדכי עם שירו -"משקעים".

שיר טיפוס מזמין אותנו לחפש את נקודת המשען. כמו בטיפוס, עלינו למצוא את האפשרות לאחיזה, להצליח להתייצב, להשתהות מעט בנקודה הזו, ואז לעזוב חלקית את הבטוח ולהמשיך הלאה בטיפוס, אל המקום שעדיין איננו מוכר לנו ועדיין איננו יודעים כיצד תהיה נקודת האחיזה שלנו בו. ואחרי שלב הטיפוס הבא – שוב. ובכל פעם, התייצבות, עזיבה חלקית וגילוי מחדש. כל שורה בשיר היא תחנה כזו. אנחנו מתייצבים, נשענים עליה, בטרם נפנה אל הרווח שבין השורות, ומשם אל השורה הבאה. שורה שהיא שלב חדש, שעדיין איננו יודעים מה יגלה לנו ואיננו יודעים איך נצליח לפגוש בו. ומשורה לשורה, ושוב, אנחנו מטפסים.