אודות

לימודי פוטותרפיה למטפלות.ים

במסגרת המחלקה לפוטותרפיה בביה"ס הגבוה לאמנות "מוסררה" בירושלים, מתקיימת תוכנית שנתית למטפלות/ים, ללימודי הצילום ככלי טיפולי (פוטותרפיה). התוכנית הצילום בתהליך הטיפולי נפתחה בשנת 2012 לאור הביקוש ללימוד התחום בקרב מטפלות/ים, שהביעו רצון ללמוד ולהכיר את האפשרויות הטמונות בשילוב של עבודה עם תצלומים וצילום פעיל במסגרת הטיפול.

בשנים האחרונות הצילום הוא נגיש וזמין מתמיד, והפך להיות חלק בלתי נפרד מחיי היומיום. אנשי ונשות טיפול הכירו בתכונות התרפויטיות של הצילום ככלי תקשורתי וייחודי שניתן דרכו לפתח התבוננות, לבטא תחושות ורגשות מודעים ולא מודעים באופן לא מילולי, להעביר את נקודת המבט הייחודית, לספק עדות נפשית ולהגיע לפידבק מעורר תובנות.

בהיותנו המוסד הוותיק בארץ ללימודי פוטותרפיה, מאז 2003, אנו מציעים את הניסיון הרב שרכשנו בפיתוח התחום, בהוראתו, ובביסוסו ככלי אפקטיבי בשדה הטיפולי.

 

תכנית הלימודים
התכנית מאפשרת להתוודע לחוויה ולחשיבה של הפוטותרפיה ולהתעמק באפשרויות הגלומות בה. הקורסים משלבים הקניית ידע תיאורטי והתנסות חווייתית בטכניקות הפוטותרפיה. כמו כן, יתנסו המשתתפות/ים בתוכנית בשילוב של הפוטותרפיה עם אומנויות כגון: ציור, כתיבה, וידאו ודרמה – באופן המסייע לגלות את רבדיו הסמויים של הצילום. התוכנית שמה דגש על אופני העבודה השונים בפוטותרפיה ועל יישומם בטיפול, כולל הדרכה קבוצתית בתחום.

סדנאות צילום ויצירה משולבות בתוכנית לשם פיתוח מקורות ההבעה של המשתתפות/ים.

אין צורך בידע מקצועי קודם בצילום ובאמנות.

סגל המרצות בתכנית
המרצות הן מטפלות ומדריכות בכירות ומנוסות, המשלבות את הצילום בעבודתן הטיפולית במגוון דרכים. המורות לצילום הן צלמות פעילות ומוערכות.

קהל היעד
התוכנית מיועדת למטפלות/ים מהתחומים הבאים: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול באמנויות, פסיכיאטריה. במקרים מיוחדים תישקל מועמדותם של מטפלות/ים מתחומים נוספים.

מספר המקומות מוגבל.

שכר לימוד

שכר הלימוד בתוכנית הכשרה למטפלים בפוטותרפיה (״הצילום בתהליך הטיפולי״) לשנת הלימודים 2024/5 הינו 8,600 ש״ח.

תנאי קבלה

תהליך ההרשמה כולל:
– מילוי טופס הרשמה
– תשלום דמי הרשמה ע״ס 200 ש״ח
– ראיון קבלה

הלימודים יתקיימו בימי רביעי בימי רביעי בשעות 15:00-20:00, מנובמבר 2023 עד יוני 2024.
לבוגרי התכנית תוענק תעודה