אודות

המחלקה לאמנות מדיה־חדשה

המחלקה לאמנות מדיה-חדשה היא מרחב פיזי ורעיוני להתנסות, מחקר ויצירה בשדה האמנות העכשווית. המחלקה מבססת את לימודיה על קורסים בתיאוריה של ההיסטוריה והתיאוריה של האמנות ולימוד טכנולוגיות חדשניות לצד פרקטיקות מסורתיות. בלב הלימודים עומדים התנסות ומחקר של רעיונות ודרכי ביטוי המגיעים מעולמם הפנימי של הסטודנטים. המחלקה מטפחת ומקדמת כל סטודנט/ית למצוא את מקומו כאדם היוצר בעולם.

מסלול המחלקה מאפשר, במהלך שלוש שנות הלימודים, פיתוח יכולות טכניות ורעיוניות תוך שילוב תחומים רבים ושימת דגש על נקודות השקה ביניהם: פיסול, רישום, מיצב, פרפורמאנס, וידאו, סאונד, אלקטרוניקה, תכנות ועוד. לצד הקורסים הטכניים השונים מתקיימות סדנאות רעיוניות, מפגשי אמן ומפגשים לפיתוח תהליכי יצירה. הלימודים מתקיימים באוירה הייחודית של שכונת מוסררה בירושלים ותוך מתן דגש על התפתחות אישית ומקצועית מותאמת לכל סטודנט/ית.

בלב המרחב המחלקתי עומדת הירושלאב – מעבדת אינטראקציה אמנותית ראשונה מסוגה בארץ המספקת לסטודנטים מרחב טכנולוגי אמנותי ייחודי בו הם יכולים לחקור ולהתנסות בחיבור בין טכנולוגיות חדשניות ליצירה אישית (מדפסות תלת מימד, מכונות חיתוך בלייזר, בקרי ארדואינו, חיישנים ועוד).

כלל הלימודים בקורסים של המחלקה מתחילים מהיסודות של החומר הנלמד – אין צורך בכל נסיון קודם או ידע מוקדם!

בוגרי המחלקה מסיימים את תכנית הלימודים לאחר שגיבשו תפיסה ביקורתית ורעיונית ייחודית ורכשו כלים טכניים ליצירה מגוונת ועשירה. דרכם האישית והאמנותית משם פתוחה ומגוונת.

הלימודים מיועדים לאנשים בעלי סקרנות טבעית המעוניינים לפתח יכולות טכניות בתחום אמנות המדיה-חדשה ולחברן לעשייה אמנותית רב תחומית. התכנית מתאימה גם לאמנים ויוצרים המעוניינים להתפתח בתחומים הטכניים השונים או לבעלי ניסיון טכנולוגי המעוניינים לחבר ידע זה לעשייה אמנותית.

מרצי המחלקה הם אמנים פעילים בתחומי יצירה מגוונים ומאנשי המקצוע המובילים בישראל.

 

שכר לימוד

שכר הלימוד שנתי במחלקה לאמנות מדיה חדשה – 13,892 ₪

מלגות ופרסים