אודות

המחלקה לתקשורת חזותית

במחלקה לתקשורת חזותית אנו לומדים עיצוב גרפי במסלול של 3 שנים. הקורסים במחלקה נלמדים על ידי צוות מורים מיומן ומוביל בתחומי העיצוב בארץ.

מגוון המקצועות הנלמדים מחולק לחמש קטגוריות:

מקצועות העיצוב
חשיבה גרפית, הפשטה וסמלים, מיתוג, טיפוגרפיה (טיפול בטקסט, גופנים ואותיות)
אינטראקטיב
חווית משתמש UX/UI, וידאו, עיצוב אתרים ואפליקציות
איור
רישום, איור ידני במגוון טכניקות, איור דיגיטלי ואנימציה בטכניקות שונות
תחומים נלווים
צילום, קופירייטינג, תולדות העיצוב ותולדות האמנות
תוכנות גרפיות
לימוד מעמיק של כל חבילת הקריאטיב של Adobe, פוטושופ, אילוסטריטור, אינדיזיין, אפטר אפקטס, פרמייר

מלבד הקורסים הללו ישנם סדנאות והרצאות (קליגרפיה, דפוס, כריכות ידניות, השבחות דפוס, קידום ופתיחת סטודיו עצמאי ועוד).
הלימודים מתקיימים באוירה המיוחדת של בית ספר מוסררה, בכיתות עם מספר תלמידים קטן, יחס אישי, מכבד ומעצים. מהלך השיעורים נע בין סדנאות ועבודה בכיתה לבין שיעורי ביקורת עבודות, דיונים מעמיקים ועידוד חשיבה יצירתית.

הסטודנטים שלומדים במחלקה משולבים בפרויקטים שאנו יוזמים מול גופים חברתיים ומסחריים בארץ ועבודותיהם יוצאות לאור כבר במהלך הלימודים.
כל הסטודנטים שמסיימים לימודי תקשורת חזותית במוסררה משתלבים בעבודה עם תום לימודיהם. חלקם במקצועות הפרסום, חלקם בהייטק וחלקם במקצועות העיצוב למדיה מודפסת.
מקצוע העיצוב הגרפי אינו מצריך או מחייב תואר על מנת לעבוד בתחום, להתקדם ולהתפתח כאיש/אשת מקצוע. החשיבות העליונה היא בבניית תיק עבודות עשיר ומעמיק שיפתח את הדלת אל העולם המקצועי ועל זה אנחנו עובדים במהלך המסלול הלימודי. עם זאת, למי שבוחר לעשות תואר ראשון, ניתנת האפשרות לעשות מסלול הכולל לימודים של יום בשבוע במכללת ספיר.

שכר לימוד

שכר הלימוד שנתי במחלקה לתקשורת חזותית – 13,892 ₪

מלגות ופרסים

בית הספר מעניק מלגות לימודים המחייבות מעורבות חברתית ותרומה לקהילה כמו גם פרסים על הישגים והצטיינות בלימודים, ועל תרומה תרבותית וחברתית להווי בית הספר. עשרות סטודנטים נהנים מדי שנה ממלגות בשיעורים שונים ועד לגובה שכר לימוד מלא.