ערב עיון: חשיפת יתר

14.3.2024

המחלקה לפוטותרפיה במוסררה מזמינה לערב עיון בנושא ״חשיפת יתר – כפעולה צילומית וכתופעה חברתית־נפשית״, עם דניאל צ׳צ׳יק, מוטי לבנשוס ולבנת רוקח. בערב העיון נצא מתוך המושג הצילומי "חשיפת יתר" אל משמעותו הנפשית, שבאה לידי ביטוי בימים אלה בעודפות של דימויים ויזואליים, עדויות מהשבי ומשדה הקרב, והתמודדות עם הטראומה שנוצרת בעקבותיהם. הערב כולל שיחות עם אמנים ומטפלים, ותערוכה קבוצתית באוצרותה של טלי רומם.

18:30 התכנסות וברכות
19:10 חשיפה לחושך / דניאל צ׳צ׳יק
19:50 חשיפת יתר – טראומה וחוסן / מוטי לבנשוס
20:20 חשופית / לבנת רוקח
20:45 שיחה עם אוצרת התערוכה טלי רומם
21:00 פאנל משתתפים: דניאל צ׳ציק, מוטי לבנשוס, לבנת רוקח, טלי רומם – מנחה: ד״ר נורית רונס-ראושבך

עלות כרטיס לערב: 50 ש״ח / לרכישת כרטיסים

חשיפה לחושך / דניאל צ׳צ׳יק

דניאל צ׳צ׳יק, אמן, צלם ועורך בלוג הצילום בעיתון ״הארץ״, ידבר על המשמעות של חשיפת יתר בעבודתו. דרך דוגמאות, צ׳צ׳יק יציג את גישתו הרב־פרשנית לסטוריטלינג, ואת הנרטיב החלופי לצילום דוקומנטרי ישיר. צ׳ציק יתמקד בסדרה שלו ״מים כהים״, ובתערוכה הנוכחית במוזיאון ארץ ישראל ״אבק ודמעות״, וכן בעבודותיו כצלם בחודשים האחרונים ועל צילום העיתונאות מאז השביעי באוקטובר.

חשיפת יתר – טראומה וחוסן / מוטי לבנשוס

בהרצאה יעסוק מוטי לבנשוס בטראומה שעוברת כלל החברה הישראלית מאז השבעה באוקטובר, תוך התייחסות למעגלים השונים של הטראומה הישירה והמשנית ותופעת האבל של כולנו, החיים כקהילה אחת בישראל. לבנשוס הוא פסיכולוג ראשי בכוחות הבטחון.

חשופית / לבנת רוקח

הרצאה על המפגש הפוטותרפויטי בין תסמונת דחק פוסט־טראומטית (PTSD) לבין הדימוי המצולם. ״כמו חשופית, ללא הגנות וללא בית, מסתובב האדם הפוסט טראומטי בעולם ומחפש את מה שאבד לו״. לבנת רוקח מטפלת בפוסט טראומה ואובדן טראומטי דרך דימויים וצילום במשרד הבטחון ובמרפאת חווה, בי״ח שיבא. בוגרת המחלקה לפוטותרפיה במוסררה.

רח׳ שבטי ישראל 22 · בית קנדה · ירושלים

חדשות ואירועים נוספים

תערוכת בוגרי/ות תוכנית +40

יום פתוח – הצילום ככלי טיפולי

תערוכת בוגרים/ות 2024

בית זיכרון צילום

בית ספר מוסררה מחפש עוזר/ת למנכ״ל

תערוכה: חשיפת יתר

כמעט | פתיחת תערוכה

הקציר

רזידנסי במוסררה

מוסררה מיקס