תולדות הצילום
מנחה | מיכל בר אור

הקורס יסקור באופן כרונולוגי את ההתפתחות הצילום משנות ה-30 של המאה התשע-עשרה ועד לראשית המאה העשרים, תוך התייחסות להתפתחויות הטכנולוגיות והשפעתן על סגנונות וגישות צילומיות שונות. יודגשו קורותיהם של צלמים מרכזיים בכל תקופה וניסיונותיהם לפרוץ מעבר לגבולות המדיום. כמו-כן, נדון כיצד השפיע והושפע הצילום ממגמות חברתיות וכלכליות. במהלך הקורס תתורגל קריאה ביקורתית בטקסטים.

תולדות האמנות
מנחה | עירית כרמון

הקורס הינו מבוא לשפת האמנות החזותית. צירו המרכזי יתמקד באופני ייצוג הגוף האנושי תוך התייחסות למרחב הדו-מימדי והתלת-מימדי בהקשריהם התרבותיים והרעיוניים. השיעורים העיוניים ילוו בביקורים בתערוכות.

המעבדה לצילום אנלוגי
מנחה | יעקב ישראל

הקורס מספק מרחב למידה ועשייה סביב הכרת החומרים והתהליכים של הצילום האנלוגי ששורשיו במאה ה-19. במהלך השנה נלמד להשתמש במצלמות אנלוגיות: 35 מ״מ, פורמטים בינוניים, ומצלמות טכניות 4×5 אינץ׳; פיתוח film שחור לבן, צבע ושקופיות; נלמד להדפיס הדפסות כימיות איכותיות (הדפסות כסף). במקביל, נצא לשטח להתנסויות צילומיות, נראה תערוכות, נכיר צלמים המשתמשים במדיום הצילומי באופן ייחודי במטרה לעזור לכל סטודנט להמציא את כתב ידו האישי.

שפת הצילום - גישות ופרקטיקה
מנחה | תומר קאפ

בעולם של היום, המוצף בדימויים, חשוב מאוד להבין לעומק את השפה הצילומית, את יופיו של הצילום, את כוחו התיעודי לצד יכולתו להיות כלי לביטוי אישי. בקורס זה נכיר את יסודות הצילום באופן חווייתי, נגלה את הקשר בין הכלי לתוצאה, נכיר צלמים מן העבר ומן ההווה, נקיים דיון בעבודותיהם ודיון מקביל בעבודות התלמידים. בסמסטר א' יתמודדו התלמידים עם מושגי יסוד בצילום, כאשר כל תלמיד יתנסה בסוגים שונים של צילום. בסמסטר ב' ימשיך כל תלמיד בניסיון לפתח שפה צילומית ייחודית משלו תוך קבלת יעוץ אישי.

מסע צילום ביוגרפי
מנחה | רונה יפמן

קורס מחלקתי המערב סטודנטים מכל שנות הלימוד, מורים ומרצים אורחים.

הקורס מסע ביוגרפי, נע בין התכנסות להתרחבות, בין הפרטי לציבורי. מעגלי העבודה יתחילו ממיפוי ביוגרפי אישי של כל אחד מהמשתתפים/ות ובהדרגה יתרחבו להתנסויות צילומיות בסביבות ציבוריות ופחות מוכרות אשר יעשירו את המשתתפים  במגוון התנסויות והכרויות. הקורס מתחלק לשני סמסטרים שונים בהרכבם. סמסטר א': פורמט של מפגשים שבועיים, הרצאות, תרגילים ומשובים כיתתיים בשילוב פגישות עם צלמים/ות אורחים העוסקים בביוגרפיה באופנים שונים כנקודת מוצא אישית או פוליטית בעבודתם. סמסטר ב': לאחר שנעשה מיפוי ביוגרפי של משתתפי הקורס, נתכנן מספר נסיעות ליעדים שונים ברחבי הארץ של צילום ואיסוף חומרים, במהלך הסמסטר נפגש ליום שיתוף חומרים ועריכה ונעבוד לקראת מיני תערוכה במחלקה אשר יוצגו בה מחברות המסע של כל אחד/ת ומספר תצלומים מוגדלים נבחרים מתוך החומרים. במהלך הקורס תינתן אפשרות לשיתופי פעולה שונים, לעבודה בצוותים או יחידנית.

מבוא לצילום סטודיו
מנחה | אסף אלבוחר

קורס סטודיו דיגיטלי, מהווה מבוא לעולם הצילום המבוים. במהלך המפגשים, נתרגל טכניקות צילום ושליטה באביזרי הסטודיו. יילמדו עקרונות הקומפוזיציה בסט המבוים, תכונות האור המובזק והרציף וחבירת כל אלה להדגשת הנושא והאובייקט המצולם תוך שליטה מקסימאלית בתוצאה. נתנסה בצילום של חומרים, בצילום דיוקן ובצילום טבע דומם.

פוטושופ לצלמים והמרחב הדיגיטלי
מנחה | איתי נדב

הקורס יאפשר לסטודנטים ללמוד את הכלים השונים של תוכנת הפוטשופ , לשלוט בהם ולהקנות הרגלי עבודה נכונים בסביבה ממוחשבת. בקורס נכיר את המעבדה הדיגיטלית: ילמדו השלבים השונים בסריקה ובעיבוד הקובץ הדיגיטלי ועד לשלב ההכנה להדפסה. באמצעות תרגילים מעשיים וקצרים בצילום ועיבוד תמונה נעסוק בכמה נושאים ונכיר אמנים וצלמים העושים שימוש בתוכנה ככלי מרכזי בעשייתם וכביטוי אישי או פוליטי. הסטודנטים יתוודעו לאפשרויות הגלומות בתוכנה ויתחילו ליצור עבודות אשר יעשו שימוש בתוכנה בצורה מושכלת ומנומקת.

מבוא לעריכת וידאו
מנחה | רן אייזנשטט

הקניית שפה קולנועית דרך עולם הקולנוע הנסיוני, וידאוקליפים וקולנוע דוקמנטרי. במהלך הקורס ירכשו התלמידים כלים לצילום ועריכה בוידאו, ויילמדו התוכנות: Premier, Encore DVD. לצד תרגילים שונים, יציגו הסטודנטים בסוף השנה סרט שצילמו וערכו.

צילום וידאו
מנחה | אריק פוטרמן

הקורס נועד להעמקת ההכרות הטכנית, המעשית והתיאורטית עם מדיום צילום הוידיאו. הקורס יעניק כלים לצילום וידאו דיגיטלי, תאורה וסאונד תוך כדי מחשבה על שימוש בחומרי הגלם, עריכה ותהליך יצירתי מלא של עבודות וידאו ארט וסרטים קצרים בסגונות שונים. במהלך הקורס נצפה וננתח קטעים מתוך סרטים ועבודות וידאו אשר יחשפו את הסטודנטים לסגנונות צילום שונים בתולדות הקולנוע והוידאו ארט.