אמנות עכשווית
מנחה | דוד דניאל

קורס תיאורטי העוסק בסקירה של האמנות העכשווית למן האמנות המושגית של שנות השבעים ועד ימינו. הקורס יעסוק במעבר בין המודרניזם לפוסט-מודרניזם, ובביטויים של הלכי רוח פוסט מודרניים בעבודות עכשוויות.

דימוי, חלל ומה שביניהם
מנחה | טלי בן נון

טלי בן נון היא אוצרת עכשווית והקורס הסמיסטריאלי שהיא תעביר, יעסוק ביחסים שבין הצילום (דימוי או אובייקט) לבין החלל בו הוא מוצג. בקורס נתמקד בגישות הצבה שונות בצילום ובוידאו-ארט, תוך שימת דגש על שאלות של תוכן, הקשר ונרטיב אל מול שאלות פורמליסטיות, רעיוניות, חומריות ואסתטיות.

באמצעות דיון המשלב בין תכנים ויזואליים לתיאורטיים, הגשת תרגילים ופרזנטציות, וביקור בתערוכות –  נעמיק בסוגיות שונות הכרוכות בהצבה (גודל, פורמט, אופני תלייה, אופני תצוגה, סוג החלל, תחביר ועוד), איזו קריאה הן מציעות לעבודה ובאיזה אופן הן משפיעות על המפגש עם הצופה.

סדנא לכלים מקצועיים
מנחה | מיכל טוביאס

קורס זה יספק לסטודנטים בשנתם השלישית, ידע לקידום עצמם בסיום לימודיהם. דרך שיחות, הרצאות והתנסות, ירכוש הסטודנט את הכלים הדרושים לנווט את דרכו מחוץ לחממת בית הספר. בין התכנים בקורס – כלים לקידום באינטרנט, מיפוי חללי תצוגה בתל אביב וירושלים, הכרות עם מילגות ופרסים בארץ ובעולם, קידום יוזמות קבוצתיות, הקמת סטודיו מקצועי, צילום אירועים התנהלות כספית, איך לתעד את עבודת האמנות שלי ואת חלל התערוכה, איך לכתוב טקסט, זכויות יוצרים ועוד.

הנחיה ג' | ליווי לתערוכת גמר
מנחה | רם ברכה

קורס הנחייה, ביקורת ודיון שילווה אתכם עד לתערוכת הגמר ויגרום לכם להרגיש שאתם לא לבד (לטוב ולרע). מטרת  הקורס – גיבוש תהליכי יצירה מקורית ואישית מתוך כוונה לאפשר לסטודנט להתרכז בנושא המעניין אותו. תידרש תצוגה של פרויקט אישי כביטוי לתהליכי עבודה מעמיקים ואינטנסיביים. 

אמנות - מיצב וחלל
מנחה | דוד דניאל

סדנת עבודה מעשית ותיאורטית אשר במסגרתה נבחנים מושג החלל על היבטיו השונים ,שפת המיצב האמנותי, וחקירת אפשרויות העשייה האמנותית במדיומים שונים: וידיאו, אינטראקטיב, מיצב צילומי ופיסול . המיצב והחלל- שפה המקיימת יחסים עם ייצוגים חזותיים שונים, וחוקרת מרחב פיזי ואידאי.משימת הקורס- הקמת תערוכה קבוצתית מתוך החומרים שנלמדו בסימסטר השני.

התמחות

כל סטודנט בשנה ג' יכול לבחור אמן להתמחות אצלו. ניתן לבחור בכל אמן-צלם-איש תרבות, שתחומי עשייתו משיקים לתחום שבו עוסק הסטודנט, ויכולים לקדם אותו לקראת תערוכתו בסוף השנה . הקשר יהיה דו כיווני והסטודנט יסייע לאותו אמן וגם יקבל ממנו טיפים ויעוצים.